Kam v okolí

Okolí skýtá nespočet možností výletů, pro pěší, cykloturisty nebo autem.

Výlety, atrakce, zábava

Je zde mnoho možností volnočasových aktivit – návštěvy kulturních památek – vodní hrad Švihovhrad Rabí, hrad Kašperk, hrad Velhartice, zámek a muzeum v Chudenicích, mumie v katakombách v Klatovech, muzeum Křižíka v Plánici a nedaleko je též pohádková chalupa plná skřítků a strašidýlek.

Po okolních cyklostezkách se můžete vydat např. na hrad Velhartice, na hrad Rabí nebo navštívit nedaleký les Prašivice s velkým pohádkovým drakem.

Ski Areál Kocourov vzdálený 8 km v zimních měsících svými terény uspokojí rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé lyžaře. Vlek je pár metrů od parkovací plochy a celý svah je pokrýván technickým sněhem, který umožňuje provoz i při nepříznivém počasí. V letních měsích areál nabízí sjezd na terénních horských tříkolkách po sjezdovce. Svou perfektní stabilitou přinášejí možnost nevšedního, ale přitom bezpečného zážitku jak pro rodiče s dětmi, tak i pro vyznavače adrenalinu.

Offpark Sušice vzdálený 17 km – chcete si aktivně odpočinout a poznat co ve Vás je? Nejhezčí přírodní lanový park na Šumavě, na břehu řeky Otavy Vám nabízí nevšední zážitek plný překonávání vlastních limitů a odvážné zábavy. Vyzkoušejte si prolézt 34 překážek a jednu lanovku ve výšce 6 až 9 metrů nad zemí. Nejen to, ale i další atrakce – jako např. skákací boty, zážitkové lety, potápění, terénní koloběžky aj. Zde určitě nalezne uspokojení každý milovník adrenalinových sportů.

Šumava nabízí též mnoho přírodních krás – např. Černé jezero, Prášilské jezero, Čertovo jezero, jezero Laka, Jezerní slať, dále máte možnost navštívit některou rozhlednu – Svatobor, Poledník, Sedlo, Javorník.                                                                                                                                                                            

V okolí můžete zavítat do některého lesíka na houby. 🙂

2 km od Zavlekova se nachází 2 rybníky vhodné ke koupání – na jednom z nich je též možnost půjčení loděk nebo provozování windsurfingu.

7 km od Zavlekova je  nově vybudované koupaliště v Kolinci, kde je k dispozici i občerstvení, v blízkosti fotbalové hřiště, travnatá plocha pro slunění, dětské hřiště, lezecká stěna, hřiště pro pétanque, tenisový kurt a víceúčelové hřiště.

Jízda na koních v osadě Buršice 1 km, Dvůr Krutěnice 3 km (jízdárna).

Krásná příroda v okolí je vhodná pro jízdu na kolech i procházky.

Při nepřízni počasí je 17 km vzdálený Aquapark v krytém bazénu s tobogánem pro děti v Horažďovicích, nebo v Sušici.